A szörtelenítésről, mert itt a nyár!
Borotválás:
A lábszár és a hónalj szőrtelenítésére ez a legegyszerűbb, leggyorsabb eljárás, különösen, ha villanyborotvát használunk. Erős, sötét szőrszálak esetén naponta, egyébként hetente egy-két alakalommal elég gyorsan végigfutni a kimondottan száraz bőrön - tehát inkább zuhanyozás, fürdés előtt, mint után
Nedves borotválás: Lábra ajánlott; hatása valamivel tovább tart, mint a villanyborotváé, mert mélyebben vágja el a szőrszálakat.
A jó megjelenés: A hónaljat nem veszélytelen pengével megközelíteni, túl könnyen belevághatunk. Borotválás előtt a bőrt benedvesítjük, sőt, szappan- vagy borotvahabbal fel is puhítjuk. Mindig a szőrszálak növésének irányával szemben borotválunk.
Használati tanácsok -borotváláshoz
A csúszásmentes,gumibordás nyéllel ellátott borotvakészülék biztonságos fogást és könnyü kezelhetőséget biztósít, s nem okoz sérüléseket.
A borotva mellé speciális kozmetikumokat is használhatunk. Például borotvazselét,amely hét különböző hidratáló és bőrkondicionáló anyagot tartalmaz. A zselé nedvesen tartja a szőrszálakat,s lehetővé teszi,hogy a borotva gyengéden haladjon a bőrön.
A borotván található aloé tartalmú krémezőcsík azonnal ápolja a frissen szőrtelenített testfelületet.
A borotválás után a bőr megnyugtatására ajánlható a testápoló,amelynek használatával megelőzhető a bőr kiszáradása.A hidratáló krém frissiti, bársonyossá, simává teszi a bőrt, s nagymértékben fokozza az ápoltságérzetet is.
Szőrtelenítőkrém:
Csak lábszárra használjuk. A krémben lévő hatóanyag feloldja a szőrszálat, így távolítja el. Mivel azonban a szőr és a bőr anyaga lényegében azonos,a bőrt is megtámadja. A lábszár bőre általában elviseli ezt a próbatételt; a hónalj érzékenyebb, gyulladással reagálhat. Első használat előtt próbaképpen egy kis krémet vagy habot kenjünk a karunk hajlatába, ha beszívódott, töröljük le. Várjunk 24 órát, s ha a bőr nem pirosodik ki, használhatjuk a készítményt. A használati utasításban előírt hatóidőt nem szabad túllépni! Végül óvatosan - benedvestett mosdókesztyűve, vagy még jobb ha tiszta vízsugár segítségével - eltávolítjuk a krémet és vele a szőrszálakat. Ezután egy napig kíméljük a bőrt, csak alkohlmentes, enyhe ápolószerrel kenjük be. Egy-két hétig eltart ennek a szőrtelenítő módszernek a hatása.
/Megcáfolnám! Max. egy hétig tart./
Meleg viasz:
Régóta ismert eljárás, amely gyökerestől tép ki a szőrszálakat. Egy-másfél hónap is eltelhet a következő alkalomig. A szőrtelenítés műveletét otthon, magunk is elvégezhetjük, de természetesen a kozmetikusok is foglalkoz nak vele. A viaszt addig hevítik, míg folyékonnyá válik - nem szabad tovább melegíteni, hiszen ha a test hőmérsékleténél forróbb, elégeti a bőrt. Ez a módszer, főleg az első alkalommal, elég fájdalmas; szerencsére a lábszár nem tartozik a legérzékenyebb testrészek közé. A következő kezeléskor a szőrszálak hossza legalább 4 mm legyen, hogy a viasz tapadjon.
Hideg viasz:
Lényegében ugynaúgy működik, mint a meleg viasz, csak hevítés nélkül. Száraz bőrre kenjük a hideg viaszt, a csomagban melékelt textil- vagy celofáncsíkokat belenyomjuk, majd hirtelen lerántjuk az egészet. Ez az eljárás is a lábszárra javasolt, hátránya, hogy a procedúra megismétése csak akkor lehetséges, ha a szőrszálak elég hosszúak.
Epiláló készülékek:
Ma már számos gyártó forgalmaz ilyen készülékeket. Töb típusa ismert. A gyantázáshoz hasonlóan kitépi a szőrszálakat így biztosítva 3-4 hétig tartó sima felülete
Elsősorban a lábszárra javasolt, de gyártók ma már kifejlesztettek olyan típosokat, amelyeknek az epiláló szélessége csökkenthető, így alkalmas bikinivonalra és hónajra is. A fájdalom csökkentésére masszírozó görgőket, hűsítőt helyeztek el az újabb típusú készülékeken.
Epiláció:
Ez az egyetlen módszer, amelynek segítségével tartósan megszabadulhatunk a szőrszálktól. Lényege: gyenge árammal "töltött"tűvel elpusztítják a a szőrhagymákat. Minden egyes szőrszálat sorra vesznek, nem csoda, hogy a kezelés sokáig tart, ezenkívül meglehetősen fájdalmas is. Aki mégis rászánja magát, tapasztalt, ügyes bőrgyógyászt vagy kozmetikust válasszon: a legjobb esetben is 75% a "találatok" száma - a makacs maradékot a következő alkalommal bökdösik ki. Ez az eljárás az arc szőrszálainak eltávolítására szolgál - a hónalj bőre ilyen fájdalmat nem visel el, a lábszáron pedig túl hosszadalmas és túl költséges is lenne. (Mellészúráskor apró sebek, majd sebhelyek keletkezhetnek.) Egy alkalommal legfeljebb 25 szőrszálat lehet eltávolítani.
|